Od Handlowca do Przedsiębiorcy

  • Rozwój
  • Data publikacji 03/01/2022

Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem pracy jako handlowiec, ten artykuł odpowie na wiele Twoich pytań.

Przed rozpoczęciem poszukiwania pracy na stanowisko przedstawiciela handlowego zastanów się nad tym czy wyobrażenie, które masz zgodne jest z rzeczywistością. Pamiętaj, że każda firma jest inna, każda branża również, że osoby które uważasz, że są zadowolone z wykonywanej pracy i wynagrodzenia nie zawsze mogą mieć podobną optykę jak Ty.

Oczywiście zawsze należy przemyśleć branżę, w której chcielibyśmy pracować - nie zawsze mamy taki komfort ale naprawdę warto to zrobić. A dlaczego?

Praca Handlowca najbardziej zbliżona jest do przedsiębiorcy - może jeszcze nie teraz ale w przyszłości być może zechcesz 'pójść na swoje' a wtedy doświadczenie w pracy przedstawiciela tzn nawiązywaniu kontaktów, przypominaniu się, utrzymywaniu kontaktu z klientem na pewno się przyda.

Zależnie od tego czym zajmuje się firma do której chcesz aplikować powinieneś wiedzieć, że Przedstawiciel musi się firmie opłacać. Że firma poszukuje osoby, która będzie zarabiała na siebie i firmę, tzn to klienci będą płacić firmie za usługi ale Handlowcy ich do firmy 'przyprowadzają'.

Powyższe ma dobre i złe strony i od Ciebie zależy jak będziesz się tam czuć i odnajdywać, ile zarabiać, czy zrobisz karierę czy nie zagrzejesz miejsca. Im lepiej zrozumiesz co możesz wnieść i jak się przygotować do nowych obowiązków tym lepiej. Przykładowo w firmach, czy raczej działach odpowiedzialnych za pozyskiwanie dużych projektów, przydadzą się inne umiejętności i sprawdzi się zupełnie inny styl pracy niż w sprzedaży bezpośredniej.

cdn